تاثیر پیاده روی بر رژیم لاغری

تاثیر پیاده روی بر رژیم لاغری

پیاده روی یک روش موثر و یک ورزش مفید برای افزایش میزان سوخت و ساز بدن و افزایش میزان چربی سوزی است ، البته این ورزش به افرادی توصیه می شود که تمایل دارند علاوه بر داشتن رژیم غذایی مناسب و مفید با انجام ورزش روزانه میزان بیشتری از کالری های بدن را بسوزانند .

اگر می خواهید در حین راه رفتن میزان بیشتری از چربی ها را بسوزانید به نکات زیر توجه نمایید .

در هنگام پیاده روی سرعت خود را کم و زیاد کنید

پیاده‌روی ‌ای که تمام مدت با گام‌های یکنواخت انجام شود، کالری کمتری مصرف می‌کندبه صورت متناوب راه نروید و سعی کنید در میزان سرعت پیاده رویتان تغییراتی ایجاد نمایید، اگر به صورت یک نواخت پیاده روی کنید میزان کمتری از کالری هارا می سوزانید. برای اینکه میزان چربی سوزی را افزایش دهید ، سه دقیقه آهسته راه بروید و سپس به مدت سه دقیقه سرعت خود را افزایش دهید و دوباره آهسته راه بروید. زمانی که به سرعت راه می روید باید طوری قدم بردارید که نتوانید صحبت کنید و حرف های شما بریده بریده باشند. در این سه دقیقه روی حرکات خود تمرکز بیشتری داشته باشید.

دوره های سه دقیقه ای را تا 5 مرحله تکرار کنید ، یعنی سه دقیقه آهسته راه بروید و سه دقیقه تند، در این حالت می بینید که چگونه ضربان قلب شما افزایش می یابد، سعی کنید زمان را طوری تنظیم کنید که کل زمان پیاده‌روی شما ۳۰ دقیقه شود. این کار باعث می‌شود که کالری بیشتری بسوزانید. به علاوه میزان تحمل‌ پذیری و استقامت خود را نیز افزایش می‌دهید و در نتیجه بیشتر لاغر می شوید.

در مسیر های صاف و سطوح نرم قدم بردارید

اگر می خواهید کالری سوزی خود را دو برابر کنید روی شن ها راه بروید ف شن یا ماسه میزان کالری بیشتری برای راه رفتن نیاز دارد ، البته اگر به دریا و ساحل دسترسی ندارید می توانید این کار را با قدم زدن برروی خاک های نرم در پارک ها انجام دهید .

پیاده‌روی روی هر سطح نرمی‌که پای شما کمی‌ در آن فرو رود، نسبت به سطوح صاف کالری بیشتری مصرف می‌کند.

در زمان پیاده روی سعی کنید عضلات خود را درگیر سازید.

هنگامی‌که راه می‌روید، غیر از پا‌ها، از سایر اعضای بدن نیز تا آنجا که می‌توانید استفاده کنید.با حرکت دست ها و شانه‌ها، قفسه‌سینه، بازو‌ها و دست‌ها را متناسب با حرکت بدن حرکت دهید.این کار باعث می شود تا بدن شما دچار تغییر و تحرکات بیشتری شود ، زمانی که عضلات بیشتری را درگیر می سازید انرژی بیشتری مصرف می کنید و بیشتر لاغر می شوید.

با تحرک بیشتر در زمان پیاده روی کالری بیشتری می‌سوزانید. اگر حرکات بدن را جزیی از پیاده‌روی معمول خود کنید، با این کار کالری بیشتری مصرف خواهید کرد.

تاثیر پیاده روی بر رژیم لاغری
موزیک های ورزشی و هیجانی را فراموش نکنید

گوش دادن به موزیک های انرژیک و ورزشی انگیزه ی کافی برای ورزش کردن را در شما ایجاد می کند ، زمانی که به این نوع موزیک ها گوش می دهید به راحتی می توانید تحرکات خود را بیشتر کنید و فعالیت شما بیشتر خواهد شد.

مطالعات نشان می‌دهد افرادی که هنگام ورزش کردن به موسیقی‌های ورزشی گوش می‌کنند، سخت‌تر و طولانی‌تر از افرادی که بدون موسیقی ورزش می‌کنند، به فعالیت می‌پردازند. بنابراین میزان قابل توجه تری از انرژی را صرف می کنید و لاغر تر می شوید .

منبع: سایت دکتر صمدپور

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =